نمکدون - . 📌نقاب زندگی . 🎭از من بشنو :"نقاب های پیچیده زنده زنده تو را میخورند". 📚از کتاب "جزء از کل" نویسنده استیو تولتز و ترجمه پیمان خاکسار . #مجتبی_شکوری #رادیو_راه #پادکست #نقاب #خوشحال #ناراحت نمکدون - . 📌نقاب زندگی . 🎭از من بشنو :"نقاب های پیچیده زنده زنده تو را میخورند". 📚از کتاب "جزء از کل" نویسنده استیو تولتز و ترجمه پیمان خاکسار . #مجتبی_شکوری #رادیو_راه #پادکست #نقاب #خوشحال #ناراحت نمکدون - . 📌نقاب زندگی . 🎭از من بشنو :"نقاب های پیچیده زنده زنده تو را میخورند". 📚از کتاب "جزء از کل" نویسنده استیو تولتز و ترجمه پیمان خاکسار . #مجتبی_شکوری #رادیو_راه #پادکست #نقاب #خوشحال #ناراحت
. 📌نقاب زندگی . 🎭از من بشنو :"نقاب های پیچیده زنده زنده تو را میخورند". 📚از کتاب "جزء از کل" نویسنده استیو تولتز و ترجمه پیمان خاکسار . #مجتبی_شکوری #رادیو_راه #پادکست #نقاب #خوشحال #ناراحت
 • mojtabashakoori_fan
  .
  رسم رفاقت ...
  رفیق های صمیمی تون رو تگ کنید .
  .
  .
  رفیقان دوستان ده ها گروهند
  که هر یک در مسیر امتحانند
  گروهی صورتک بر چهره دارند
  به ظاهر دوست اما دشمنانند
  گروهی وقت حاجت خاکبوسند
  ولی هنگام خدمت ها نهانند
  گروهی خیر و شر در فعلشان نیست
  نه زحمت بخش و نه راحت رسانند
  گروهی دیده ناپاکند هشدار
  نگاه خود به هر سو می دوانند
  بر این بی عصمتان ننگ جهان باد
  که چون خوکند و بل بدتر از آنند
  ولی یاران همدل از سر لطف
  به هر حالت که باشد مهربانند
  رفیقان را درون جان نگهدار
  که آنها پر بها تر از جهانند
  فریدون مشیری
  .
  #دوست #مجتبی_شکوری #رادیو_راه #دوستان
 • mojtabashakoori_fan
  .
  📌چرا نباید خودکشی کرد ؟؟؟
  .
  ⁉️یکی از مهمترین سوال های زندگی و فلسفه 👇👇👇
  🔫چرا نباید خودکشی کرد؟؟؟
  🔫 برای زیستن چه ارزشی باید پیدا کرد که به آن چنگ بزنیم و زندگی را ادامه دهیم ؟؟؟
  .
  💡اگر چرایی زندگی را یافته باشی با هر چگونگی می تونی بسازی و رنج تو معنای پیدا کند و این معنا می تواند تو را قدرتمند تر کند و یک دلیل برای بیدار شدن از خواب باشه.
  👊در جواب این سوال که چطور می‌شود چرایی زندگی را پیدا کرد باید گفت به نظر من باید رنجی که برای ما رخ داده است را تحلیل کنیم ریشه هایش را بشناسیم و از این که این رنج برای دیگران رخ دهد تا حدی جلوگیری کنیم.
  ✌جهان ما مملو از رنج است و گاهی خیلی نامرد و خیلی رنج آلود است و اندک دلایلی که می‌توانیم برای برای زنده ماندنمان در این جهان پیدا کنیم گاهی خیلی کوچک است.
  .
  📚کتاب معرفی شده در این قسمت درباره معنی زندگی از ویل دورانت ترجمه شهاب الدین عباسی.
  .
  #مجتبی_شکوری #سروش_صحت #کتاب_باز #کتاب #رنج #خودکشی #مرگ #هدف #انگیزه #معنی_زندگی #جهان #فصل_چهارم_قسمت_نهم
 • mojtabashakoori_fan
  .
  📌زندگی کوانتومی
  .
  🧩بزرگترین رنج زمانه ما رنج بی معنایی است
  ❓چرا زمانه و دنیای ما از معنا تهی شده است؟
  📚🔍علم این داستان را تشدید کرده
  📉چه اتفاقاتی برای پیشرفت علم افتاده؟
  .
  🌩⚡سال ها بود که بشر اتفاقات علمی رو بر اساس اسطوره ها و افسانه ها توضیح می داد چون هیچ تعبیر دیگری براشون نداشت مثلاً در زمان صاعقه نمی دونست که این اتفاق علمی تخلیه بار الکتریکی توسط توده های بخار آب است پس قصه درست میکرد که خدایان در حال نبرد با هم هستند و این رد شمشیر یکی از خدایان است و اینگونه طبیعت را می فهمیدن.
  .
  ⏳بعد عصر روشنگری و انقلاب صنعتی ،علم وارد عرصه زندگی شد و حالا ما پدیده های زندگیمون رو تحلیل می‌کردیم با نگاه علمی. تمام رفاه های ما مدیون همین هست اما چیزهای مهمی از دست رفت. علم اینقدر نفوذ می‌کند و فراگیر می شود که تمام راز آلودگی جهان از بین میره و جهان تهی و سرد میشه و این رنج بی معنایی منحصر به نسل ما و یکی دو نسل قبل از ماست.
  .
  🔆 برای اینکه بتوانیم رگه‌هایی از معنا را دوباره در زندگیمون بازآفرینی، پیدا ،کشف و اختراع کنیم نیاز داریم یک بار تاریخ علم رو یه جور دیگه بخونیم و اولین چیزی که باید بهش فکر کنیم خود علم است. علم اگر علم هست یک ویژگی دارد و آن این است که ابطال پذیر هست. در روح حاکم جدیدی که بر دانش داره دمیده میشه و در اثر بعدی بروز دارد معنای یکبار دیگر میتونه خودش رو نشون بده چون ما دیگه نمی تونیم علم را به دیگر حوزه ها تسری بدیم.
  .
  #مجتبی_شکوری #کتاب_باز #سروش_صحت #معنا #معنای_زندگی #علم #رنج #دانش #فیزیک_کوانتوم #پارادایم #فصل_چهارم_قسمت_هشتم
 • mojtabashakoori_fan
  .
  📌جامعه نمایشی
  .
  💰یک فقیر که دستاوردی ندارد هم فقیر است هم شرمنده در حالی که ممکن است امکان این ثروت اندوزی را تا آخر عمرش نداشته باشد در روانشناسی موفقیت با استناد به استثنائات میگن که اگر کسی فقیر به دنیا بیاید تقصیر خودش نیست ولی اگه فقیر از دنیا بره تقصیر خودش هست و این درست نیست.
  .
  ❌فقر و شرم به هم میپیچد و طناب دار بسیاری از آدم ها را می بافد.
  .
  👊وقتی تعریف مون از خوشبختی این باشد که باید مرزهای دنیا را تکان بدهیم و دستاورد خاصی داشته باشیم این فشار تولید می‌کند و باعث می‌شود زیر فشار بیشینه سازی (یعنی بیشتر تولید کردن و بیشتر داشتن) فرسوده بشیم و در جامعه نمایشی این بیشتر ها را به هم نشان بدهیم و یک ماکت از خوشبختی بسازیم.
  این "بیشتر ها"، "سریعتر ها" و "تر ها" درنگ، پرسه زدن و بطالت داشتن را از ما میگیرد.
  .
  #مجتبی_شکوری #کتاب_باز #کتاب #فقر #خوشبختی #دست_آورد #دست_آورد_سالار #روانشناسی #فصل_چهارم_قسمت_هفتم

برای ساخت این کلیپ زحمت های زیادی کشیده شده است، اگر از این ویدیو خوشتون اومده حتما پیج mojtabashakoori_fan را دنبال کنید